APIE
Namas, kuriame šiandien veikia Art Deco muziejus pakilo 1929 m.
Taip pavadinti muziejų nuspręsta neatsitiktinai, muziejus veikia pastate, kurio išorę ir vidų puošia gausybė tuo metu madingų Art Deco stiliaus ženklų, kuriuos galima atrasti Niujorke, Londone ar Paryžiuje. Per šį namą atsispindi ir lietuviško tautinio stiliaus paieškos. 1929 m. ąžuolines namo duris puošia tulpyčių, lelijėlių motyvas, o laiptuotą namo bokštelį margina raštai primenantys tautinės tekstilės audinius.
Architektas: Edmundas Alfonsas Frykas.
Namo savininkai: Pranas ir Vanda Gudavičiai su dukrele Danute apsigyveno pirmame aukšte, o visus kitus butus nuomavo.
1929-1940 m. butus šiame name nuomavosi tokie žmonės kaip: Jurgis ir Eugenija Štromai, Aleksandras Bobinskis, Maksas Leonas Rozenas, Pranas Dailidė, prof. Vincas Čepinskis, Latvijos karo attache Janis Žids bei Fridrichs Kocinš, Ošeris Kaplanas, Antanas Vaitkevičius, Stasys Grigaliūnas, Stasys Baltramijūnas, dr. Kazimieras Gurauskas, Izaokas Sudarskis, Jonas Lukauskas, Chaimas Starovolskis.
2016 m. gruodžio 18 d. buto nr. 5 savininkai įkelia buto pardavimo skelbimą ir tą pačią dieną butą rezervuoja Petras Gaidamavičius ir Karolis Banys. Juos, jau kuris laikas traukė šis išraiškingas, granitiniu tinku ir kaukėmis puoštas daugiabutis Gedimino ir K. Donelaičio gatvių sankryžoje. Nepaisant sudėtingo namo likimo, bute išlikęs autentiškas išplanavimas, net 16 durų, grindų plytelės, ąžuolinis parketas. Išskirtinai daug laiko nesunaikintos autentikos.
2017-2020 m. butas kruopščiai tvarkomas. Polichrominių tyrimų pagalba atkuriamos 1929 m. kambarių sienų spalvos ir po dažų sluoksniais pasislėpusios Art Deco ir tautinio stiliaus sienų juostos. Restauruojami visi bute esantys autentiški elementai. Pradedami istoriniai tyrimai, renkami ir restauruojami baldai, knygos, buitinė technika.
2021 m. birželio 9 d. pradėjo veikti Art Deco muziejus.
Muziejaus įkūrėjai Petras Gaidamavičius ir Karolis Banys, nėra iš įprasto menų, architektūros ar paveldosaugos lauko, tai viena iš priežasčių, kodėl jiems pavyko sukurti naują unikalią muziejinę patirtį, kurią jie pavadino „Patyrimine ekskursija“. Jie norėjo sukurti tokį muziejų, kuriame jiems patiems būtų malonu lankytis. Čia ir užgimė pirmoji Lietuvoje „Patyriminė ekskursija“. Šiandien įvairiausi Lietuvos muziejai, kultūros bei švietimo įstaigos pradėjo naudoti šį terminą ir kurti panašias įtraukias lankytojų patirtis.
Art Deco muziejuje svečiai gali ne tik pamatyti, bet ir patirti, kaip gyveno drąsūs, darbštūs Pirmosios Lietuvos Respublikos gyventojai ir suvokti, ką mūsų visuomenei padarė okupantai bei kaip svarbu šiandien mums apginti savo laisvę.
Šis muziejus yra tvarios kultūros pavyzdys. Įkurtas tik iš asmeninių, muziejaus įkūrėjų santaupų, o išlaikomas nenaudojant jokių valstybės mokesčių mokėtojų lėšų.